Neft Fondunun təşkilatçılığı ilə “Milli neft strategiyasında Dövlət Neft Fondunun yeri və rolu” mövzusunda konfrans keçirilmişdir
02 Nov 2011 12:59:01
2 noyabr 2011-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin 20-ci ildönümünə həsr edilmiş “Milli neft strategiyasında Dövlət Neft Fondunun yeri və rolu” mövzusunda konfrans keçirilmişdir.
Konfrans “Dövlət Neft Fondu milli neft strategiyasının ayrılmaz hissəsi kimi”, “Neft Fondunun investisiya siyasəti:əsas prinsiplər, mövcud istiqamətlər və gələcək prioritetlər”, “Dövlət Neft Fondunun maliyyələşdirdiyi layihələr:məqsəd və nəticələr”, “Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) tətbiqi: nailiyyətlər və gələcəyə baxış” mövzularını əhatə etmişdir.
Konfransda Azərbaycan Respublikasının hökumət nümayəndələri, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən xarici ölkə səfirləri, beynəlxalq təşkilatların, neft-qaz hasilatı sənayesində fəaliyyət göstərən xarici və yerli şirkətlərin, qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri, müstəqil xarici ekspertlər iştirak etmişdir.

Conference “State Oil Fund in the National Oil Strategy” hosted by SOFAZ held in Baku
On the 2nd of November 2011 the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) hosted a conference “State Oil Fund in the national oil strategy”. The event was organized within the framework of celebration of the 20th anniversary of the state independence of the Republic of Azerbaijan.
The conference consisted of 4 sessions: “State Oil Fund as the integral part of the National Oil Strategy”, “Investment policy of the State Oil Fund: principles, current trends and future priorities”, “Projects financed by the State Oil Fund: goals and outcomes”, “Implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI): achievements and perspectives”.
Senior level government officials, ambassadors of foreign countries, representatives of international organizations, local and foreign extractive companies operating in Azerbaijan, non-governmental organizations and foreign independent consultants attended the conference.