Jurnalistlər üçün "Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) və Azərbaycan" adlı ən yaxşı analitik məqalə müsabiqəsi
16 Nov 2011 08:41:45
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu "MHŞT və Azərbaycan" mövzusunda ən yaxşı analitik məqalə müsabiqəsini elan edir.
1-ci yer - 1000 manat
2-ci yer - 700 manat
3-cü yer - 300 manat
Analitik məqalənin mövzusu Azərbaycanda MHŞT-nin fəaliyyət istiqamətlərini əhatə etməlidir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən şəxs jurnalistika sahəsində ən azı 2 il iş təcrübəsinə malik olmalı və yerli kütləvi informasiya vasitəsinin (KİV) əməkdaşı olmalıdır.
Müsabiqənin iştirakçıları aşağıdakı sənədləri 2012-ci il 15 fevral tarixinədək hər iş günü 10:00-dan 18:00-dək Neft Fonduna təqdim edə bilər:
2. KİV-in əməkdaşı olduğunu təsdiq edən sənəd;
3. Müəllifi olduğu materialın 2011-ci il 17 noyabr tarixindən 2012-ci il 10 fevral tarixinədək olan müddət ərzində dərc olunduğu yerli və ya xarici qəzet və ya jurnalın nüsxəsi.
Müsabiqəyə təqdim olunan məqalələrin dərc olunduğu sütunda “Bu məqalə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən elan edilən "MHŞT və Azərbaycan” adlı ən yaxşı analitik məqalə” jurnalist müsabiqəsinə təqdim olunur" cümləsi qeyd edilməlidir.
Müsabiqənin nəticələri 2011-ci il 15 fevral tarixindən sonra açıqlanacaqdır.
Feyzulla Muradov – Azərbaycan Respublikasının Sənaye və Energetika Nazirliyinin İnvestisiya və sənaye obyektlərinin yenidən qurulması şöbəsinin müdir müavini
Mehriban Vəzir – yazıçı-publisist, Mədən Sənayesində Şəffaflığın Artırılması Koalisiyasının üzvü
Quliyev Nizaməddin – Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Mətbuat Xidməti və İctimaiyyətlə Əlaqələr Şöbəsinin rəisi

SOFAZ announces the best analytic article competition for journalists
State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan announces the best analytic article competitionfor journalists on topic “Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) and Azerbaijan”
1st place - 1000 manat
2nd place - 700 manat
3rd place - 300 manat
Subject of the article should cover EITI activities in Azerbaijan.
The participant of the competition should have minimum two years of experience in journalism and must be contributor to local media.
The participants of the competition can submit the following documents by February 15, 2012 to the Public Relations Office of SOFAZ from 10 am to 6 pm every working day:
1. Filled and APPLICATION FORMavailable at www.oilfund.az;
2. Document confirming the journalist as contributor to the media;
3. Copy of the issue of the article as published in local or international media from November 17, 2011 to February 10, 2012;
The article should bear following sentence on top of it: "This material is prepared for the best analytic article competitionfor journalists on topic “EITI and Azerbaijan” announced by the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan”
The results of the competition will be announced after February 15, 2012.
Board of experts:
Feyzulla Muradov – Deputy Director of the Investment and the Reconstruction of Industrial Objects division of the Ministry of Industry and Energy of the Republic of Azerbaijan
Mehriban Vezir - writer and publicist, member of the Coalition for Improving Transparency in Extractive Industries
Nizameddin Quliyev - Head of the press service and public relations division of the State Oil Company of Azerbaijan Republic