07 Jun 2012 13:33:43
2012-ci il iyunun 7-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. Azərbaycan Respublikasının Baş Naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasi-zadənin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Fondun 2011-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, ARDNF-nin 2011-ci il büdcəsinin icrası, Fondun 2012-ci il büdcəsində əlavə və dəyişikliklərin edilməsi məsələlərinə baxılmışdır.
Müşahidə Şurası Neft Fondunun İcraçı direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2011-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatına, Fondun 2011-ci ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (“Ernst ənd Yanq” şirkətinin) hesabatına baxaraq onları məqbul hesab etmiş və Fondun 2011-ci il büdcəsinin icrası layihəsini təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim etmək barədə qərar qəbul etmişdir.
Müşahidə Şurası Fondun 2012-ci il büdcəsinə dəyişiklikləri məqbul hesab etmiş və həmin dəyişikliklərin təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim olunmasını qərara almışdır.

07 Jun 2012 13:33:43
Ameeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on June 7, 2012. The meeting chaired by Mr. Artur Rasi-zadeh, Prime Minister of Azerbaijan and Chairman of the Supervisory Board discussed the Fund's annual report and audited financial statements for the year of 2011, a report on execution of the 2011 budget, as well as the amendments to be made to the 2012 budget of the Fund.
The Supervisory Board approved the SOFAZ's 2011 annual report and Auditor's (Ernst & Young) Report as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Oil Fund's 2011 budget execution and amendments to the Fund's 2012 budget the Supervisory Board recommended both documents for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.
Prime Minister Artur Rasi-zadeh was re-elected as the Supervisory Board's Chairman-in-office for the year of 2012.