2011-ci il martın 1-də Fransanın paytaxtı Paris şəhərində Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirilmişdir. Azərbaycanı İdarə Heyətində təmsil edən MHŞT üzrə hökumət Komissiyasının sədri, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı Direktoru Şahmar Mövsümov iclasda iştirak etmişdir.
İclasda İdarə Heyətinin xüsusi qiymətləndirmə prosesindən keçmiş 6 ölkəyə (Norveç, Qırğızıstan, Nigeriya, Yəmən, Niger, Mərkəzi Afrika Respublikası) tamhüquqlu üzv statusu verilməsi qərara alınmışdır. İki yeni ölkəyə isə (Qvatemala və Trinidad və Tobaqo) namizədlik statusu verilmişdir.

Chairman of the National EITI Committee, a member of the EITI International Board and the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan Shahmar Movsumov participated at the EITI International Board meeting which was held on March 1, 2011 in Paris, France.
Norway, Kyrgyzstan, Niger, Yemen, Nigeria, Central African Republic were accepted as EITI Compliant countries according to the EITI validation process. Guatemala and Trinidad and Tobago were accepted as Candidate Countries by EITI International Board at the meeting.