2011-ci il iyunun 7-də Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) və Norveç Krallığının Azərbaycandakı Səfirliyinin təşkilatçılığı ilə"MHŞT: Neft gəlirlərinin idarə edilməsində şəffaflıq, hesabatlılıq və yaxşı idarəçilik"mövzusunda seminar keçirilmişdir.
Seminarda Norveç Krallığının Vəliəhdi Hookonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti, ARDNF-nin İcraçı Direktoru Şahmar Mövsümov, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən xarici ölkə səfirləri, Azərbaycan Respublikasının hökumət nümayəndələri, ölkədə fəaliyyət göstərən yerli və xarici mədən hasilatı şirkətlərinin və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak etmişdir.
Seminarda MHŞT-nin əhəmiyyəti, Azərbaycan və Norveçdə tətbiqi, hər iki ölkənin bu sahədə təcrübəsi və əldə etdiyi nailiyyətləri barədə çıxışlar dinlənildi, mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

A seminar "EITI: Transparency, Accountability and Good governance in Petroleum Revenue Management"hosted by the State Oil Fund of the Republic Azerbaijan (SOFAZ) and the Royal Norwegian Embassy was held on June 7, 2011 in Baku.
A delegation headed by His Royal Highness, Crown Prince Haakon of Norway, Executive Director of SOFAZ - Shahmar Movsumov, ambassadors of foreign countries, representatives of the government of the Republic of Azerbaijan, local and foreign extractive companies operating in Azerbaijan, and non-governmental organizations attended the seminar.
Speeches on the importance of EITI, EITI implementation in Azerbaijan and Norway, achievements and experience of both countries in this field were given. Further discussions and exchange of views were held on this topic.