Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 367 s nömrəli, 29 dekabr 2009-cu il tarixli Sərəncamı ilə, Bakı şəhəri, Nizami rayonu, 6-cı Köndələn küçəsi 2 ünvanında ayrılmış torpaq sahəsi yeni inzibati binanın tikintisi üçün Dövlət Neft Fondunun daimi istifadəsinə verilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu müasir tələblərə uyğun, “A” sinifli binasının tikintisi üçün baş podratçı şirkətin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə təkliflər sorğusu üsulu ilə keçirdiyi satınalma müsabiqəsinin nəticəsinə əsasən xarici ölkələrdə yüksək mərtəbəli ofis binalarının tikintisində böyük təcrübəyə malik Belçikanın “N.V. Besix S.A.” şirkətinin 84.916.000 Avro məbləğində qiymət təklifini qəbul etmiş və Beynəlxalq Məsləhətçi-Mühəndislər Federasiyası (FIDIC) tərəfindən nəşr edilmiş müqavilə şərtləri əsasında 20.12.2011 tarixdə Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə uyğun müvafiq satınalma müqaviləsi imzalamışdır.
NV BESIX S.A. 1909-cu ildə Belçikada yaradılmış BESIX Group–un (http://www.besix.com) törəmə şirkətidir. BESIX Group Avropa, Şimali və Mərkəzi Afrika və Asiya ölkələrində bir çox iri miqyaslı layihələri reallaşdırmışdır və hazırda 3 qitədə, 15 ölkədə 17.000 işçi heyəti ilə fəaliyyət göstərir.

The land allocated by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan for the construction of a new administrative building of the State Oil Fund located in Baku, Nizami district, 6th Kondalan str. 2, has been given to SOFAZ’s permanent use.
In order to determine the general contractor for the construction of the “A” class building that meets the modern requirements, the State Oil Fund of Azerbaijan Republic carried out Request for Proposal (RFP) procurement process. According to the results of the RFP procurement process, SOFAZ accepted the price proposal in the amount of 84 916 000 Euro of the Belgian NV BESIX SA (BESIX GROUP) and signed the procurement contract on December 20, 2011 based on the terms of contract issued by the International Federation of Consulting-Engineers (FIDIC), and in accordance with the Legislation of the Azerbaijan Republic.
NV BESIX SA is the biggest subsidiary of the BESIX Group (http://www.besix.com) which was founded in 1909 in Belgium.NV BESIX SA hassignificant experience in the construction of the high-rise office buildings. The Group is active in Europe, North and Central Africa, the Middle East andin Central Asia. BESIX Group has about 17,000 employees active in 15 countries on3 different continents.