A-sinifli yeni ofis binasının inşaatı layihəsində
ARDNF Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 29 dekabr 1999-cu il tarixli, 240 №-li Fərmanı ilə yaradılmış dövlət təsisatıdır. ARDNF barədə məlumatlarla www.oilfund.az ünvanında yerləşən internet səhifəsində tanış olmaq olar.
"Dövlət satınalmaları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən keçirilən tenderdə satın alınan məsləhət və peşəkar xidmətlər A-sinifli yeni ofis binasının inşaatı layihəsində intellektual və avtomatlaşdırılmış bina konsepsiyasının layihələndirilməsi və həyata keçirilməsinə nəzarətilə bağlıaşağıdakılarla məhdudlaşmayan bütün məsələləri əhatə etməli və 30 aylıq inşaat layihəsi müddətində icra edilməlidir:
• İntellektual İnformasiya Şəbəkəsi İnfrastrukturu;
• İntellektual İnformasiya Təhlükəsizliyi Şəbəkəsi İnfrastrukturu;
• İntellektual və Avtomatlaşdırılmış Bina və Resursların İdarə Edilməsi Sistemi Şəbəkəsi İnfrastrukturu;
• Təchiz edilmiş ofislərin konseptual layihəsi təlimatları;
• Əməliyyat prosedurları və istifadəçi təlimatları;
• İstifadəçilər üçün treninq;
• Sistemin sınaqdan keçirilməsi və işə salınması və digər.
Tender prosedurları 11 yanvar 2010-cu il tarixdə, yerli vaxtla saat 11:00-da ARDNF-nin yerləşdiyi Bakı şəhəri, Neftçilər prospekti 24 ünvanında tender təkliflərinin (zərflərinin) açılması ilə başlanacaqdır.
Tenderdə iştirak üçün podratçılar aşağıdakı sənədləri ARDNF-yə təqdim etməlidir:
• tenderdə iştirak etmək üçün ərizə;
• tender təklifi (tender təklifi qiymətinin 3 faizi həcmində tender təklifinin təminatı (bank qarantiyası) ilə birlikdə);
• podratçının tam adı, hüquqi statusu, qeydiyyatdan keçdiyi ölkə və rekvizitləri;
• podratçının ixtisas göstəricilərinə dair məlumat;
• podratçının son bir ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank arayışı.
Podratçılardan tələb olunan sənədlər 25 dekabr 2009-cu il yerli vaxtla saat 18:00-a qədər faks, elektron poçt və ya adi poçtla, tender təklifləri isə 08 yanvar 2010-cu il yerli vaxtla saat 18:00-a qədər ikiqat zərfdə bağlanmış və möhürlənmiş şəkildə AZ1004, Bakı şəhəri, Neftçilər prospekti 24, ünvanda yerləşən ARDNF-yə təqdim edilməlidir.
İddiaçıların ixtisas göstəricilərinin qiymətləndirilməsi və müqayisəsi üçün biznes mərkəzlərin avtomatlaşdırılması və İnformasiya Texnologiyaları sahəsində məsləhət xidməti, A-sinifli binalarda bu tipli layihələrin tətbiqində ən azı 5 illik təcrübənin, dünya miqyasında (əsasən Avropa və ABŞ-da) müvafiq sahədə həyata keçirilmiş 3-5 layihənin olması kimi meyarlara üstünlük veriləcəkdir.
Tenderin Əsas Şərtlər Toplusu Azərbaycan və ingilis dillərində tərtib olunmuşdur.
İddiaçıların səlahiyyətli nümayəndələri tender təkliflərinin (zərflərin) açılmasında iştirak edə bilərlər.
Tender ilə əlaqədar suallar və sorğular RFP@oilfund.az ünvanlı elektron poçta və ya (+994 12) 498 17 60 nömrəli faksa (əlaqələndirici şəxs Qaçay Mirzəyev) göndərilə bilər. Əlaqə telefonu: (+994 12) 498 77 53 (dax. 176)

Intelligent and Integrated Building Concept Driven
The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan ("SOFAZ") a state owned legal entity has been established in accordance with the Decree No.240 of the President of the Republic of Azerbaijan in December 1999. For additional information about SOFAZ visit the web-address: .
SOFAZ in accordance with the Law of Azerbaijan Republic "On State Procurements" announces an open tender to procure a Consultancy and Professional Services Work for Design and Supervision in order to implement Intelligent and Integrated Building Concept in a New Class-A Office Building Construction Project, including but not limited to:
• Intelligent information network infrastructure
• Intelligent security network infrastructure
• Intelligent integrated building and facility management network infrastructure
• Serviced offices conceptual design guidelines
• Operational procedures and manuals
• Training
• System testing and commissioning
Implementation of the works must be executed within 30 months construction project.
Opening of tender proposal bids will take place at 11:00 AM local Baku time on January 11, 2010 at SOFAZ, at the address: 24 Neftchilar Avenue, Baku.
The interested companies must submit the following documents to SOFAZ:
• A written request to participate at the tender;
• A tender proposal (together with tender proposal guarantee (bank guarantee) in amount of 3% of total cost of tender proposal);
• Full name, juridical status, charter, country of registration and requisites;
• Data on professional criteria of the contractor;
• Bank application on the financial state of the applicant for last one (1) year.
The required documents from bidders shall be submitted by fax, e-mail or mail no later than 18:00, December 25, 2009, tender proposal closed in double envelope and sealed till 18:00, January 8, 2010 to SOFAZ at the address: 24 Neftchilar Avenue, Baku AZ1004, AZERBAIJAN.
In assessing the tender proposals preference will be given to the following criteria: at least 5 years of experience in the IT consultancy services and in the field of the subject matter of the present tender and having an implemented minimum 3-5 similar projects worldwide (preferable in Europe and US).
Request for Proposal (the "RFP") is compiled in both the Azeri and English.
Authorized representatives of the bidders can take part in the tender procedure.
Questions and inquiries regarding the RFP shall be e-mailed to RFP@oilfund.az or faxed to (+994 12) 498 17 60 to the attention of Mr. Gachay Mirzayev, Coordinator of the tender.