2012-ci iliyunun 7-dəAzərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə Niderlandın İqtisadi məsələlər, Kənd Təsərrüfatı və İnnovasiyalar Nazirliyinin Xəzər regionunun enerji məsələləri üzrə xüsusi tapşırıqlar səfiri Rene van der Linden arasında görüş keçirilmişdir.
Ş. Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi barədə qonaqlara ətraflı məlumat vermişdir. Görüş zamanı Dövlət Neft Fondu tərəfindən maliyyələşdirilən layihələrin inkişaf üçün əhəmiyyəti xüsusi vurğulanmışdır.

SOFAZ Executive Director meets with Special Representative for Energy to Caspian Region at Dutch Ministry of Economy, Agriculture and Innovation Rene van der Linden
07 Jun 2012 12:06:59
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with Special Representative for Energy to Caspian Region at Dutch Ministry of Economy, Agriculture and Innovation Rene van der Linden on June 7, 2012.
Mr. Movsumov briefed the guests on the Fund's activity, management of its assets, major projects financed by the Fund.