04 iyul 2012-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Fondun əməkdaşları tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin (KİV) nümayəndələri üçün seminar keçirilmişdir.
Seminarın keçirilməsində məqsəd fəaliyyətində daim şəffaflıq məsələlərinə xüsusi önəm verən və şəffaflıq sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərə görə dünyanın bir çox nüfuzlu təşkilatları tərəfindən yüksək qiymətləndirilən Neft Fondu haqqında KİV nümayəndələrinin daha geniş informasiyaya malik olmalarını təmin etmək, Fond barədə daha peşəkar məlumatların yayılmasına və ictimaiyyətin Fond barədə dəqiq məlumatlandırılmasında KİV nümayəndələri ilə birgə əməkdaşlığa nail olmaqdır.
Seminarda KİV nümayəndələrinə Neft Fondu haqqında ümumi məlumat, Fondun strukturu və idarə edilməsi mexanizmi, Neft Fondunun büdcəsi, maliyyələşdirdiyi layihələr, ARDNF-nin yeni investisiya siyasəti, şəffaflıq sahəsində fəaliyyəti, o cümlədən suveren fondlar və maliyyə bazarlarına dair ətraflı məlumat verilmişdir.

04 Jul 2012 13:02:42
The staff of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) held a seminar for mass media representatives on 4 July, 2012.
The purpose of the seminar was to enhance the awareness of mass media about the Oil Fund who carefully deals with transparency issues and highly valued by numerous authoritative international organizations for its achievements, to disseminate professional information about the Fund and to cooperate with mass media on providing information to the population about SOFAZ.
During the seminar journalists were informed about SOFAZ, the organizational structure of SOFAZ and Fund's management mechanism, SOFAZ’s budget and projects financed by the Fund, new investment policy of SOFAZ, transparency activities, information about sovereign wealth funds and financial markets.