Suveren Fondların Beynəlxalq Forumunun dördüncü iclası Meksikada keçiriləcəkdir
Suveren Fondların Beynəlxalq Forumunun (SFBF) dördüncü iclası 5-7 sentyabr 2012-ci il tarixlərində Meksikada keçiriləcəkdir.
“Küveyt deklarasiyası”nda qeyd olunduğu kimi SFBF-nin iclası ən azı ildə bir dəfə keçirilir. İclasda Forumun üzvlərini maraqlandıran məsələlər ətrafında müzakirələr aparılır, son bir ildə görülmüş işlər təhlil olunur, ən azı növbəti bir ili əhatə edən dövr üçün gələcək iş planı müzakirə olunur və dəqiqləşdirilir. 2012-ci il üçün iclasın Mexiko şəhərində keçirilməsi ötən ildəki Pekin iclası zamanı qərara alınmışdır.
Suveren Fondların Beynəlxalq Forumu Suveren Fondların Beynəlxalq İşçi Qrupunun 2009-cu il aprelin 5-6-da Əl-Küveyt şəhərində keçirilmiş iclasında yaradılmışdır. SFBF könüllü qrup olub, əsas məqsədi Suveren Fondların ümumi maraqlarına dair məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparmaq və Santyaqo prinsipləri və Suveren Fondların fəaliyyətinin anlaşılmasını asanlaşdırmaqdır. SFBF-nin ilk rəsmi iclası 2009-cu il 8-9 oktyabr tarixlərində Bakı şəhərində keçirilmişdir. İllik əsasda baş tutan SFBF-nin digər iclasları 2010-cu ildə Avstraliyanın Sidney şəhərində, 2011-ci ildə isə Çinin Pekin şəhərində keçirilmişdir.

Fourth meeting of International Forum of Sovereign Wealth Funds will be held in Mexico
International Forum of SovereignWealth Funds (IFSWF) will convene its fourth meeting in Mexico on September 5-7, 2012.
As stated in “Kuwait Declaration” IFSWF meeting is held at least once in a year. Meetings are aimed to exchange views on common issues of interest, analyze activities for last year and discuss and clarify work plan minimum for next one year. In Beijing meeting parties selected Mexico as a next host city in 2012.
IFSWF was established at the meeting of International Working Group of Sovereign Wealth Funds in AL-Kuwait on April 5-6, 2009. It is a voluntary group aimed at exchange of views on issues of common interest, and facilitates an understanding of the Santiago Principles and SWF activities. The first official IFSWF meeting was held in Baku on 8-9 October, 2009. Following meetings of IFSWF, which are convened on yearly basis, took place in Australia in 2010 and in Beijing in 2011.