Neft Fondunun İcraçı direktoru ilə Macarıstan nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilmişdir
2012-ci iliyulun 23-dəAzərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə Macarıstanın dövlət katibi, Azərbaycan-Macarıstan iqtisadi əməkdaşlıq üzrə hökumətlərarası birgə komissiyasının həmsədri Peter Siyartonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilmişdir.
Ş. Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti və Neft Fondu tərəfindən maliyyələşdirilən layihələr barədə qonaqlara ətraflı məlumat vermişdir.
Görüşdə eyni zamanda Azərbaycan və Macarıstan arasındakı iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti, inkişaf perspektivləri və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

SOFAZ Executive Director meets with the delegation headed by State Secretary of Hungary Peter Szijjarto
23 Jul 2012 16:13:29
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with the delegation headed by State Secretary of Hungary, Co-chairman of the Intergovernmental Commission on economic cooperation between Azerbaijan-Hungary Peter Szijjarto on July 23, 2012.
Mr. Movsumov briefed the guests on the Fund's activity, and major projects financed by the Fund.
The current economic relations between Azerbaijan and Hungary and development perspectives of these relations were discussed at the meeting.