2012-ci il oktyabr ayının 2-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı Çoxtərəfli Qrupun üzvləri tərəfindən ÇQ-nin2013-cü il üçün iş planımüzakirə edilərək təsdiq edilmiş, Azərbaycanın MHŞT-yə qoşulmasının 10 illik yubileyi münasibətilə MHŞT üzrə Beynəlxalq Konfransın Bakıda keçirilməsi, Sidneydə keçiriləcək VI Qlobal Konfrans çərçivəsində keçiriləcək Milli Sərgiyə hazırlıq və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on October 2, 2012.
2013 EITI Work plan, holding an EITI International Conference on the occasion of the 10th anniversary of EITI implementation in Azerbaijan, preparation for National Exhibition in the framework of VI EITI Global Conference which will be held in Sydney and other issues on EITI implementation in Azerbaijan were discussed and appropriate decisions were made at the meeting.