21 Dec 2012 15:45:54
2012-ci il dekabr ayının 21-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı MHŞT-nin Azəbaycan Respublikasında tətbiqinə dair Memoranduma dəyişikliklər edilməsi, MHŞT üzrə hesabatların tutuşdurulmasını həyata keçirəcək şirkətin seçilməsi proseduru, MHŞT üzrə ÇQ-nin qərarlarının icrası barədə hesabat, 2014-cü ildə Azərbaycanda MHŞT üzrə Qiymətləndirmə prosesinin keçirilməsi və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.
İclasda həmçinin hesabatlardakı məlumatların etibarlılığını daha da artırmaq məqsədilə yoxlama prosesində seçmə üsulunun tətbiqi qərara alınmışdır.

The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on December 21, 2012.
Amendments to the Memorandum of Understanding on EITI Implementation in the Republic of Azerbaijan, auditor company reconciliation procedure, report on execution of orders of MSG, conduction Validation in Azerbaijan in 2014 and other issues on EITI implementation in Azerbaijan were discussed at the meeting.
Implementation of “spot-check” method for increase of data reliability in reports was decided at the meeting.