30 Jan 2013 14:35:43
2013-cü il yanvar ayının 30-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı Çoxtərəfli Qrupun üzvləri tərəfindən Azərbaycanda MHŞT-nin tətbiqi üzrə illik hesabatla bağlı (2012-ci il üzrə), Azərbaycanın MHŞT-yə qoşulmasının 10 illik yubileyi münasibətilə MHŞT üzrə Beynəlxalq Konfransın Bakıda keçirilməsi, Sidneydə keçiriləcək VI Qlobal Konfrans çərçivəsində keçiriləcək Milli Sərgiyə hazırlıq və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

30 Jan 2013 14:35:43
The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on January 30, 2013.
EITI implementation report 2012, holding an EITI International Conference on the occasion of the 10th anniversary of EITI implementation in Azerbaijan, preparations for National Expo in the framework of VI EITI Global Conference which will be held in Sydney and other issues on EITI implementation in Azerbaijan were discussed at the meeting.