2013-cü il iyunun 10-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) iclası keçirilmişdir.
MHŞT üzrə Hökumət Komissiyası Mur Stefens audit şirkəti tərəfindən yoxlanılmış Azərbaycan Respublikası Hökumətinin mədən hasilatı sənayesində əldə etdiyi məcmu daxilolmaları barədə növbəti (on yeddinci) hesabatını (2012-ci il üzrə) açıqlamışdır. Hesabata eyni zamanda hasilat sənayesində fəaliyyət göstərən şirkətlərin təqdim etdikləri fərdi hesabatların təhlili əsasında audit şirkətinin verdiyi rəydə daxildir.
İclasda MHŞT üzrə qəbul edilmiş yeni standart və yeni standarta keçid, Azərbaycanın MHŞT-yə qoşulmasının 10 illik yubileyi münasibətilə MHŞT üzrə Beynəlxalq Konfransın Bakıda keçirilməsi və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

Azerbaijan discloses 17th EITI report
The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on June 10, 2013.
At the meeting Azerbaijan Government Committee on EITI announced the release of the Government's EITI report(2012) audited by Moore Stephens, the independent Aggregator. The release is accompanied by the Aggregator's opinionbased on individual submissions of extractive industry companies participating in the EITI process in Azerbaijan.
New EITI Standard, EITI International Conference on the occasion of the 10th anniversary of EITI implementation in Azerbaijan and other issues were discussed and appropriate decisions were made at the meeting.
The full report and the Aggregator's opinion on the document has already been disclosed on web sites of the State Oil Fund (SOFAZ) (www.oilfund.az), International EITI Secretariat (www.eiti.org) and Non-Governmental Organizations (NGOs) Coalition for Increasing Transparency in the Extractive Industries of the Republic of Azerbaijan (www.eiti-az.org).