Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2012-ci il üzrə illik hesabatı dərc edilmişdir
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2012-ci ildə fəaliyyəti haqqında hesabatı və maliyyə fəaliyyəti haqqında hesabatının auditinin nəticələrini özündə əks etdirənillik hesabatı dərc edilmişdir.
2010-cu ildən başlayaraq Neft Fondu tərəfindən dərc edilən illik hesabatlarda Azərbaycan ədəbiyyatının tanınmış simaları haqqında məlumatlar və yaradıcılıqlarından nümunələr yerləşdirilir. Dövlət Neft Fondunun 2012-ci il üzrə illik hesabatı Azərbaycan dilində fəlsəfi şeirin banisi, görkəmli şair İmadəddin Nəsimiyə həsr edilmişdir.
Bu cür tərtibatda hazırlanan ilk hesabat - 2010-cu il üzrə Neft Fondunun illik hesabatı dahi Nizami Gəncəviyə, 2011-ci il üzrə illik hesabatı isə Azərbaycanın görkəmli şairi Məhəmməd Füzuliyə həsr edilmişdir.
Neft Fondunun illik hesabatının ədəbi əsərlərlə zənginləşdirilmiş yeni tərtibat üslubu eyni zamanda Azərbaycan ədəbiyyatının xarici auditoriyaya tanıdılması prosesinə Fondun kiçik bir töhfəsi olacaqdır.

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan published itsAnnual Reportfor the year 2012 including report on Fund's activities in 2012, audited Financial Statements and Auditor's Report.
Starting from 2010, the Fund`s annual reports include quotations from the works of famous Azerbaijani writers and poets, together with biographical notes. The cultural theme of the State Oil Fund's 2012 Report will trace the legacy of the founder of Azerbaijani philosophical poetry, outstanding poet Imadaddin Nasimi.
The State Oil Fund's 2010 Annual Report was the first report to feature this new design and it was dedicated to the great Nizami Ganjavi, while 2011 Annual Report was honoured to Muhammad Fuzuli.
This new reporting concept, complete with literary quotations, should also serve as a small but valuable contribution by the Fund to bring the literature of Azerbaijan to international audience.