Neft Fondunun İcraçı direktoru ilə Böyük Britaniya Baş nazirinin ticarət üzrə elçisi, Lordlar Palatasının üzvünün başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilmişdir
27 Sep 2013 06:03:00
2013-cü ilsentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə Böyük Britaniya Baş nazirinin ticarət üzrə elçisi, Lordlar Palatasının üzvü Lord Risbinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilmişdir.
Ş. Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi, investisiya fəaliyyəti, Neft Fondu tərəfindən maliyyələşdirilən layihələr barədə qonaqlara ətraflı məlumat vermişdir. Görüş zamanı tərəflər həmçinin Azərbaycan və Böyük Britaniya arasında sərmayə qoyuluşları barədə fikir mübadiləsi aparmışlar.

SOFAZ Executive Director meets with a delegation led by Trade envoy of Prime Minister of Great Britain, member of the House of Lords
27 Sep 2013 06:03:00
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with adelegation led by Trade envoy of Prime Minister of Great Britain, member of the House of Lords Lord Risby on September 27, 2013.
Mr. Movsumov briefed the guests on the fund's activity, management of its assets, investments, major projects financed by the fund. The sides exchanged views on investments between Azerbaijan and Great Britain at the meeting.