2013-cü il noyabr ayının 7-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı MHŞT-nin Azərbaycanda Tətbiqinə dair Yeni Memorandumun hazırlanması üzrə İşçi Qrup tərəfindən 2013-cü ildə Sidneydə keçirilmiş MHŞT üzrə VI Qlobal Konfrans çərçivəsində qəbul edilmiş MHŞT Standartına uyğunlaşdırılmış Yeni Memorandumun layihəsi Çoxtərəfli Qrupa təqdim edilmiş, müzakirələr aparılmış və sənəd üzrə əsas məqamlara dair müvafiq razılıq əldə edilmişdir. İclasda Memorandumun layihəsi üzrə işlərin davam etdirilməsi qərara alınmışdır.

The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on November 7, 2013.
During the meeting the Working Group on Drafting of New Memorandum of Understanding on EITI presented to MSG the project of New Memorandum prepared in compliance with EITI Standard adopted at the VI Global EITI Conference held in Sydney in 2013. Meeting participants discussed and agreed major points and decided to continue works on development of the document.