26 Nov 2013 06:16:33
2013-cü il noyabr ayının 25-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı Çoxtərəfli Qrupun üzvləri tərəfindən MHŞT üzrə 2014-cü il üçün iş planının layihəsi əsas götürülməklə növbəti iclasa təsdiq edilmək üçün təqdim edilməsiqərara alınmış, MHŞT-nin Azərbaycanda Tətbiqinə dair Yeni Memorandumun hazırlanması üzrə İşçi Qrup tərəfindən 2013-cü ildə Sidneydə keçirilmiş MHŞT üzrə VI Qlobal Konfrans çərçivəsində qəbul edilmiş MHŞT Standartına uyğunlaşdırılmış Yeni Memorandumun layihəsi ətrafında müzakirələr davam etdirilmişdir.

26 Nov 2013 06:16:33
The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on November 25, 2013.
During the meeting the MSG members decided to submit further proposals on 2014 EITI Work plan accepted as a basis for the final approval at the next meeting. Meeting participants continued discussions on the New Memorandum of Understanding on EITI prepared by the Working Group in compliance with EITI Standard adopted at the VI Global EITI Conference held in Sydney in 2013.