2014-cü il yanvar ayının 24-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) 2014-cü il üzrə ilk iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı Azərbaycan Mədən Sənayesində Şəffaflığın Artırılması üzrə Qeyri-Hökumət Təşkilatları Koalisiyasını cari ildə ÇQ-də təmsil edəcək yeni üzvlər Çoxtərəfli Qrupa təqdim edilmiş, Yeni Memorandumun yekun layihəsinə dair Koalisiyanın təklifləri səsləndirilmiş və təkliflər üzrə ÇQ üzvləri müzakirələrini davam etdirmişlər. Həmçinin gələcəkdə MHŞT hesabatlarını tutuşduracaq auditorun fəaliyyətini əks etdirən Şərtlər Toplusunun MHŞT Standartına uyğunlaşdırılmasına dair Mur Stefens şirkətinin rəyi dinlənilmiş və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on January 24, 2014 for the first time in current year.
During the meeting The Coalition of Azerbaijani Non-Government Organizations for Improving Transparency in Extractive Industries introduced new members for the year 2014 to the MSG. Meeting participants held discussions on the opinion of the Coalition on the final draft of the New Memorandum, the opinion of the Moore Stephens company on the adjusting of the Terms of References (which defines activities of the independent auditor who reconciles EITI reports) to EITI Standards and other issues.