İran Milli İnkişaf Fondunun nümayəndə heyəti ARDNF-də olmuşdur
2014-cü il28 aprel-1 may tarixlərində İran Milli İnkişaf Fondunun Direktorlar Şurasının üzvü və sədr müavini Seyid Qasem Hüseyninin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasında səfərdə olmuşdur. Səfər çərçivəsində İran nümayəndə heyəti və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun rəhbərliyi arasında ikitərəfli görüşlər keçirilmişdir.
Səfərin məqsədi Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondununfəaliyyəti ilə daha yaxından tanış olmaq, Suveren Fondların Beynəlxalq Forumu çərçivəsində Neft Fondunun təcrübəsini öyrənmək, Santyaqo Prinsiplərinə əməl edilməsi və bu sahədə hesabatlılıq prosesi ilə daha yaxından tanış olmaqdan ibarət olmuşdur.
Görüşlərdə həmçinin qonaqları maraqlandıran suallar, qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

The delegation of National Development Fund (NDFI) of Iran headed by Mr. Seyed Ghasem Hosseini, the Alternate Chair and Member of Board of Executive Directors of NDFI visited Azerbaijan on April 28-May 1, 2014. Bilateral meetings were held between the management of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) and delegation of the National Development Fund of Iran during the visit.
The visit aimed to get more information about the experience of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan, to benefit from the Fund’s experience in activities within the International Forum of the Sovereign Wealth Funds (IFSWF), to obtain information about implementation of Santiago Principles (SP) and accountability procedures.
The questions of delegation members, mutual prospects of cooperation and other issues were discussed during the meetings.