2014-cü il oktyabr ayının 3-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqinə dair Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı 2013-cü ili əhatə edən Hökumətin Hesabatı və Auditor hesabatının ilkin layihəsi ÇQ üzvlərinə təqdim edilmiş və tərəflərin bir ay ərzində hesabatlara dair öz fikirlərini bildirmələri qərara alınmışdır.
İclasda İctimai birliklərin MSŞA Koalisiyası üzvü olan təşkilatların fəaliyyətində yaranmış çətinliklər və digər məsələlər müzakirə edilmişdir.

03 Oct 2014 14:10:21
The meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on October 03, 2014.
During the meeting Government’s report for 2013 and draft of the Independent Accountant's report were presented to MSG members and it was decided stakeholders to present their comments on report within a month.
Challenges in the activities of the member organisations of NGO Coalition for Improving Transparency in Extractive Industries and other issues were discussed during the meeting.