02 Jun 2015 11:49:32
2015-ci il iyunun 1-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasi-zadənin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Fondun 2014-cü ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, ARDNF-nin 2014-cü il büdcəsinin icrası məsələlərinə baxılmışdır.
Müşahidə Şurası Neft Fondunun İcraçı direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2014-cü ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatına, Fondun 2014-cü ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (“Praysvoterhauskupers Audit Azərbaycan” MMC) hesabatına baxaraq onları məqbul hesab etmiş və Neft Fondunun 2014-cü il büdcəsinin icrası layihəsini təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim olunması barədə qərar qəbul etmişdir. Baş nazir A.Rasi-zadə növbəti müddətə Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının sədri seçilmişdir.

Ameeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on June 1, 2015. The meeting chaired by Mr. Artur Rasi-zadeh, Prime Minister of Azerbaijan and Chairman of the Supervisory Board discussed the Fund's annual report and audited financial statements for the year of 2014 and a report on execution of the 2014 budget.
The Supervisory Board approved the SOFAZ's 2014 annual report and Auditor's (PricewaterhouseCoopers) Report as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Oil Fund's 2014 budget execution project the Supervisory Board recommended this document for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.
Prime Minister Artur Rasi-zadeh was re-elected as the Supervisory Board's Chairman-in-office for the next term.