2015-ci il oktyabr ayının 19-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktorunun müavini İsrafil Məmmədov ilə Kosta-Rika Respublikasının xarici işlər və etiqad naziri cənab Manuel Qonzales Sanz arasında görüş keçirilmişdir.
İ. Məmmədov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi, investisiya fəaliyyəti, Neft Fondu tərəfindən maliyyələşdirilən layihələr barədə qonaqlara ətraflı məlumat vermişdir.
Görüşdə Azərbaycan və Kosta-Rika arasındakı iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti, inkişaf perspektivləri, ARDNF-nin bu ölkəyə investisiya imkanları və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Israfil Mammadov, deputy CEO of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with a Minister of External Relations and Worship of the Republic of Costa Rica, Mr. Manuel Gonzales Sans on October 19, 2015.
Mr. Mammadov briefed the guests on the Fund's activity, management of its assets, investments and major projects financed by SOFAZ.
The current economic relations between Azerbaijan and Costa Rica, development perspectives of these relations, SOFAZ’s investment opportunities in this country were discussed at the meeting.