SGC Upstream" şirkəti Azərbaycanda Şəffaflıq Təşəbbüsünün tətbiqinə dair Memoranduma qoşuldu
12 noyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycanda yeni fəaliyyət göstərən “SGC Upstream” şirkəti Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqinə dair Qarşılıqlı Anlaşma Memorandumuna qoşulması barədə aktı imzalamışdır. "Qoşulma Aktı"nı imzalamaqla “SGC Upstream” şirkəti Memoranduma qoşulmuş digər şirkətlər kimi MHŞT üzrə on doqquzuncu hesabatda 2014-cü il üzrə Azərbaycan Respublikası hökumətinə ödənişləri barədə məlumat verəcəkdir. Beləliklə, MHŞT-nin Azərbaycanda tətbiqinə dair Qarşılıqlı Anlaşma Memorandumunu imzalamış şirkətlərin sayı 39-a çatmışdır.
2014-cü il iyunun 10-da Azərbaycanda hasilat sənayesində fəaliyyət göstərən 38 yerli və xarici şirkət 2013-cü ildə MHŞT üzrə 6-cı Qlobal Konfransda qəbul edilmiş MHŞT Standartının tələblərinə uyğunlaşdırılmış yeni Qarşılıqlı Anlaşma Memorandumu imzalamışdır.

12 Nov 2015 14:47:12
SGC Upstream became 39th extractive sector company that joined Memorandum of Understanding (MOU) on implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan by signing the Instrument of Accession to MOU on November 12, 2015. SGC Upstream will submit the 2014 EITI report on payments to the government of Azerbaijan (19th EITI report).
On June 10, 2014 38 local and foreign companies operating in extractive industries of Azerbaijan signed new Memorandum of Understanding in line with EITI Standard accepted at the 6th EITI Global Conference held in 2013.