Neft Fondunda KİV nümayəndələri üçün seminar keçirilmişdir
19-20 noyabr 2015-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) Fondun əməkdaşları tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin (KİV) nümayəndələri üçün “Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu: Vəsaitlərin idarə edilməsi prosesi və investisiyalar”adlı seminar keçirilmişdir.
Seminarın keçirilməsində məqsəd şəffaflıq sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərə görə dünyanın bir çox nüfuzlu təşkilatları tərəfindən yüksək qiymətləndirilən ARDNF-nin büdcəsi və investisiya fəaliyyəti haqqında KİV nümayəndələrini daha geniş informasiya ilə təmin etmək, onları investisiya portfelinin diversifikasiyası və investisiya strategiyasının tətbiqi sahəsində ətraflı məlumatlandırmaq, Fond barədə düzgün və peşəkar məlumatların yayılmasına nail olmaq, Fondun ictimaiyyətlə əlaqələrinin inkişafına dair iştirakçıların təkliflərini öyrənmək və ictimaiyyətin Fond barədə dəqiq məlumatlandırılmasında KİV nümayəndələri ilə birgə əməkdaşlığa nail olmaqdan ibarətdir.
Seminarda KİV nümayəndələrinə ARDNF-nin timsalında Suveren Fondlar, büdcə və layihələr, investisiyalar və investisiya prosesi, investisiya portfeli və investisiyaların həyata keçirilməsindən sonrakı proseslər barədə təqdimatlar edilmiş və ətraflı məlumat verilmişdir.
Seminar iştirakçıları eyni zamanda Fondun inzibati binası, həmçinin Fondun investisiya departamentinin fəaliyyəti ilə yerində tanış olmuşlar.

20 Nov 2015 11:51:29
The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) held a seminar entitled “The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan: Asset management and investment process” for the mass media representatives on 19-20 November, 2015.
The purpose of the seminar was to enhance the awareness of mass media about the Oil Fund which carefully deals with transparency issues and is highly valued by numerous authoritative international organizations for its achievements, as well as to disseminate professional information about the Fund, its activities on diversification of the investment portfolio and investment policy and to cooperate with mass media on providing information to the public about SOFAZ.
During the seminar, SOFAZ staff gave presentations about Sovereign Wealth Funds, budget and projects, investments, investment procedure and post-investment processes by exemplifying SOFAZ.
The seminar participants were acquainted with Fund’s administrative building, as well as viewed the activity of the Investment department in practice.
More than 30 journalists participated and all participants were awarded with certificates of attendance in the end of the seminar.