2015-ci il noyabr ayının 24-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə ABŞ dövlət katibinin Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə köməkçisinin müavini xanım Bridcet Brink arasında görüş keçirilmişdir.
Şahmar Mövsümov xanım Brinkə Neft Fondunun fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi, investisiya fəaliyyəti və Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) çərçivəsində Azərbaycanın gördüyü işlər barədə məlumat vermişdir.
Görüşdə ölkələr arasında ikitərəfli əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi barədə müzakirələr aparılmışdır.

SOFAZ Executive Director meets with Deputy Assistant Secretary of the Bureau of European and Eurasian Affairs Bridget Brink
24 Nov 2015 11:00:34
Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ), Shahmar Movsumov met with a Deputy Assistant Secretary of the Bureau of European and Eurasian Affairs Bridget Brink on November 24, 2015.
Mr. Movsumov briefed the guest on the Fund’s activities, management of its assets, investments and the activities of Azerbaijan in the frame of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI).