Neft Fondunun İcraçı direktoru MHŞT-nin Beynəlxalq İdarə Heyətinin 31-ci iclasında iştirak edir
2015-ci il 9-10 dekabr tarixlərində Ukraynanın Kiyev şəhərində Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Beynəlxalq İdarə Heyətinin 31-ci iclası keçirilir. MHŞT üzrə hökumət Komissiyasının sədri, İdarə Heyətinin üzvü, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iclasda iştirak edir.
2016-cı il MHŞT üzrə Qlobal konfrans öncəsi İdarə Heyətinin iclasında Qiymətləndirmə prosesi, daxili idarəetmə və MHŞT Standartına dəyişikliklər üzrə müzakirələr aparılıb.
İdarə Heyətinin üzvləri Günəşli yatağının 10-cu platformasında baş vermiş faciə ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan nümayəndə heyətinə baş sağlığı verib.

Delegation headed by the Chairman of the National Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) Commission, a member of the EITI International Board and the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) Shahmar Movsumov is participating at the 31th EITI Board Meeting on December 9-10, 2015 in Kiev, Ukraine.
At the last Board Meeting before the 2016 EITI Global Conference members discussed issues related to Validation process, internal governance and refinements to the EITI Standard.
Board members have also offered their condolences to the members of Azerbaijan delegation on the tragedy which took place at the 10thplatform of the Guneshli oil field.