2016-cı il iyun ayının 28-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə Macarıstanın xarici işlər və ticarət naziri, Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Macarıstan Respublikası Hökuməti arasında İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın həmsədri cənab Piter Siyartonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan və Macarıstan arasındakı iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti, inkişaf perspektivləri, ölkələr arasında qarşılıqlı investisiya imkanları və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

28 Jun 2016 16:58:00
http://www.oilfund.az/uploads/images/logo(2).jpgShahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with a Hungarian delegation led by Minister of External Economy and Foreign Affairs, Co-chair of Azerbaijan-Hungary intergovernmental commission on economic cooperation on June 28, 2016.
The current economic relations between Azerbaijan and Hungary, development perspectives of these relations, mutual investment opportunities were discussed at the meeting.