Dövlət Neft Fondunda MHŞT üzrə Çoxtərəfli Qrupun növbəti iclası keçirilmişdir
2016-cı il oktyabr ayının 10-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqinə dair Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) növbəti iclası keçirilmişdir.
İclas zamanı iştirakçılar tərəfindən Azərbaycanda MHŞT üzrə keçirilmiş Qiymətləndirmə ilə bağlı məsələlər, 2015-ci il MHŞT hesabatının layihə mətni, mədən hasilatı sənayesində benefisiar sahiblik məlumatlarının açıqlanmasına dair yol xəritəsi və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmış və müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclasda həmçinin MHŞT üzrə Katibliyin nümayəndələri MHŞT-ni tətbiq edən ölkələrdə ÇQ və Katibliyin strukturunun müqayisəli təhlilinə dair təqdimat etmişlər.

10 Oct 2016 16:35:00
The next meeting of the Multi-stakeholder Group (MSG) on implementation of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Azerbaijan was held on October 10, 2016 at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ).
During the meeting participants discussed EITI Validation conducted in Azerbaijan, draft text of EITI 2015 Report, the Road Map for the disclosure of information on Beneficial Ownership in extractive sector and made appropriate decisions.
EITI Secretariat made a presentation on comparative analysis of the structure of the MSG Secretariat and Multi-stakeholder Group in EITI implementing countries.