2016-cı il dekabr ayının 15-də Azərbaycan Mətbuat Şurası və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) birlikdə Azərbaycanın Dövlət Müstəqilliyinin 25-ci ildönümü münasibətilə elan etdikləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri arasında keçirilmiş “Azərbaycanın müstəqilliyinin iqtisadi bünövrəsində milli neft strategiyasının rolu: Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu milli neft strategiyasının tərkib hissəsi kimi” mövzusunda analitik yazı müsabiqəsinin nəticələrinin elan olunması və qaliblərin mükafatlandırılması ilə bağlı tədbir keçirilib.
Dövlət Neft Fondunda təşkil olunmuş tədbirdə Mətbuat Şurasının sədri, Milli Məclisin deputatı Əflatun Amaşov, ARDNF-nin İcraçı direktorunun müavini İsrafil Məmmədov, Mətbuat Şurasının üzvləri, jurnalistlər iştirak ediblər.
Tədbirdə iştirakçılara müsabiqənin nəticələri barədə məlumat verilib və sonda qaliblərin adları açıqlanıb.
Ümumilikdə 29 jurnalistin iştirak etdiyi müsabiqənin qalibləri “Kaspiy” qəzetinin əməkdaşı Hüquq Salmanov (1-ci yer), “Mədəniyyət” qəzetinin əməkdaşı Vüqar Əliyev (2-ci yer) və “İki sahil” qəzetinin əməkdaşı Elxan Salahov (3-cü yer) olub. Qaliblərə diplom və pul mükafatları təqdim edilib.
Eyni zamanda, CBC telekanalının əməkdaşı Fərəh Əliyeva, “Moderator.az” saytının əməkdaşı Seymur Əliyev və “Mövqe” qəzetinin əməkdaşı Rüfət Sultanov həvəsləndirici mükafatlara layiq görülüb.
Tədbir iştirakçıları eyni zamanda Fondun inzibati binası, həmçinin Fondun investisiya departamentinin fəaliyyəti ilə yerində tanış olmuşlar.

SOFAZ awarded media representatives
The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) held an award ceremony, in which the results and winners of the analytical article competition on “The role of the national oil strategy in the economic foundation of Azerbaijan’s independence: the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan as the part of the national oil strategy” were announced on December 15, 2016. The competition was organized jointly by the Azerbaijan Press Council and SOFAZ, devoted to the 25th anniversary of restoration of Azerbaijan`s state independence.
The Chairman of the Azerbaijan Press Council, Member of Parliament Aflatun Amashov, Deputy CEO of SOFAZ Israfil Mammadov, members of the Press Council and journalists attended the award ceremony.
During the event, participants received information about the results of the competition.
In total, 29 journalists have submitted their articles. Following journalists made it to the top three: Huquq Salmanov from “Kaspiy” newspaper (1st place), Vuqar Aliyev from “Medeniyyet” newspaper (2nd place) and Elkhan Salahov from “Iki sahil” newspaper (3rd place). Winners were awarded with diplomas and prizes.
In addition, runners-up including, Farah Aliyeva from CBC TV, Seymur Aliyev from “Moderator.az” web site and correspondent of “Movqe” newspaper Rufat Sultanov also received awards.
The guests were acquainted with Fund’s administrative building, as well as viewed the activity of the Investment department in practice.