Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın ilk iclası keçirilib
2017-cil il 18 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 5 aprel 2017-ci il tarixli Fərmanı əsasında yaradılmış Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın (HSŞK) ilk iclası keçirilmişdir.
Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın sədri, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Komissiyanın Əsasnaməsi, Komissiyanın qərarlarının qəbulu prosesi, maraqlı tərəflərlə işbirliyinin qurulması, eləcə də 2016-cı il üzrə Şəffaflıq hesabatının məzmunu, hesabat verəcək hasilat şirkətlərinin siyahısı, auditorun seçim proseduru və digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmış və müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclasda Komissiyanın 2017-ci il üzrə Fəaliyyət planı, Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə hesabat formaları, Şərtlər toplusu müzakirə edilmiş və təsdiqlənmişdir.

18 Apr 2017 13:25:00
The first meeting of Extractive Industries Transparency Commission (EICT) established in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated April 5, 2017 was held on April 18, 2017.
During the meeting chaired by the Chair of the Commission, SOFAZ’s CEO Shahmar Movsumov participants discussed Statute of the Commission, decision making process, collaboration with stakeholders, as well as content of 2016 Transparency Report, auditor selection procedure, list of extractive companies to be audited and made appropriate decisions.
Besides, Commission’s 2017 Action Plan, reporting forms on transparency in extractive industries, Terms of Reference were discussed and appropriate decisions were made during the meeting.