2017-ci il aprelin 26-da Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində Bank VTB Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin səhmdarlarının ümumi illik yığıncağı keçirilib. Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov Bankın Müşahidə Şurasının üzvü kimi iclasda iştirak edib.
Yığıncaqda Bankın 2016-cı il üçün illik maliyyə hesabatlarının təsdiqi, 2016-cı ilin nəticələrinə görə mənfəətin bölüşdürülməsi, dividendlərin həcmi, ödənilmə tarixləri və forması, eləcə də Bankın Müşahidə Şurasının və Audit Komissiyasının yeni tərkibi, xarici audit yoxlamasının aparılması üçün audit şirkətinin seçilməsi və Bankın nizamnaməsinə və idarə edilməsi haqqında qaydalara dəyişikliklər edilməsi barədə məsələlər müzakirə olunub.
İclasda ARDNF-nin İcraçı direktoru Ş.Mövsümov növbəti dövr üçün Bank VTB ASC-nin Müşahidə Şurasının müstəqil üzvü seçilib.
2013-cü ildə ARDNF Bank VTB ASC tərəfindən emissiya edilmiş 500 milyon ABŞ dolları həcmində səhmləri alaraq bankın ümumi səhm kapitalında 2,95%-lik paya sahib olmuşdur.

Executive Director of SOFAZ is re-elected to Supervisory Council of VTB Bank for the next term
Annual General Meeting of the shareholders of VTB Bank OJSC was held on April 26, 2017 in St. Petersburg, Russia. As a member of the Bank’s Supervisory Council, Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) Shahmar Movsumov participated at the meeting as a member of the Bank’s Supervisory Council.
During the meeting shareholders discussed Bank’s Annual Report and the Annual Financial Statements for 2016, profit allocation for 2016, dividends, dividend payment date and form, election of the members of the Supervisory Council and Statutory Audit Committee, selection of auditor for next financial year, new wording of the Regulations on VTB Bank Supervisory Council and Regulations on VTB Bank Management Board as well as new wording of the VTB Bank Charter.
Executive Director of SOFAZ Sh. Movsumov was re-elected as an independent member of the Supervisory Council of VTB Bank OJSC for the next term.
In 2013 SOFAZ purchased newly issued shares of the VTB Bank OJSC in the amount of USD 500 million and acquired 2.95% of total shares of the Bank.