Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın ölkədə fəaliyyət göstərən hasilat şirkətləri ilə görüşü keçirilib
11 May 2017 13:46:00
11 may 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Hasilat Sənayesində Şəffaflıq (HSŞ) üzrə Komissiyanın və Azərbaycanda fəaliyyət göstərən yerli və xarici hasilat şirkətlərinin nümayəndələrinin iştirakı ilə görüş keçirilib.
HSŞ üzrə Komissiyanın üzvləri - Azərbaycan Respublikası Vergilər nazirinin müavini Sahib Ələkbərov, Azərbaycan Respublikası Energetika nazirinin müavini Natiq Abbasov, Azərbaycan Respublikası Maliyyə nazirinin müavini Emin Hüseynov, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsi sədrinin müavini Yusif Yusifov, SOCAR-ın prezidenti Rövnəq Abdullayev, BP-nin regional prezidenti Qəri Counz, TPAO və TPO LTD şirkətlərinin Azərbaycandakı nümayəndəliklərinin müdiri Saliha Dündar, Total Abşeron şirkətinin baş meneceri Denis Le Marşal, “ONGC Videsh Limited” şirkətinin ölkə üzrə meneceri Somnat De, “RV Investment Group Services LLC” şirkətinin prezidenti Reza Vəziri, “SGC Upstream” şirkətinin baş direktoru Tural Mənsimov, Petronas şirkətinin ölkə nümayəndəliyinin rəhbəri Talib Hanafi, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov, “Naftiran Intertrade Co Limited” şirkətinin ölkə nümayəndəliyinin rəhbəri Mehdi Cavadi və digər şirkətlərin nümayəndələri görüşdə iştirak ediblər.
Görüşdə HSŞ üzrə Komissiyanın Katibliyi tərəfindən şirkətləri hasilat sənayesində şəffaflıq sahəsindəki yeni mərhələ barədə məlumatlandırmaq məqsədi ilə təqdimat edilib.
Görüş iştirakçıları tərəfindən hasilat sənayesində fəaliyyət göstərən şirkətlərin HSŞ üzrə hesabatlılıq prosesində iştirakı, HSŞ üzrə Komissiyanın yerli və xarici hasilat şirkətləri ilə əməkdaşlığına dair razılaşma sənədinin layihəsi və digər məsələlər müzakirə edilib.

Extractive Industries Transparency Commission meets with local and foreign extractive companies
Extractive Industries Transparency Commission (EITC) met with the members of local and foreign extractive companies operating in Azerbaijan on May 11, 2017 at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan.
The members of EITC - Deputy Minister of Taxes of the Republic of Azerbaijan Sahib Alekperov, Deputy Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Natig Abbasov, Deputy Minister of Finance of the Republic of Azerbaijan Emin Huseynov, Deputy Chairman of the State Statistical Committee Yusif Yusifov, the President of SOCAR Rovnag Abdullayev, Regional president of BP Gary Jones, Country Manager of TPAO and TPO Ltd. Saliha Dundar, General Manager of Total Absheron Denis Lemarchal, Country Manager of ONGC Videsh Ltd. Somnath De, the President of RV Investment Group Services LLC Reza Veziri, General Director of SGC Upstream Tural Mansimov, Country Head of Petronas Azerbaijan Talib Hanafi, Chairman of the Executive Board of AzerGold Zakir Ibrahimov, Head of Representative Office of Naftiran Intertrade Co Limited Mahdi Javadi and representatives of other companies participated at the meeting.
During the meeting EITC’s Secretariat made a presentation about the new stage on transparency in extractive industries sector.
The meeting participants discussed several issues, including, the participation of extractive companies in EIT reporting procedure and draft Agreement on collaboration of EITC with local and foreign extractive companies.