2018-ci il iyul ayının 6-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının iclası keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Novruz Məmmədov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının qərarı ilə Müşahidə Şurasının sədri seçilib.
İclasda Dövlət Neft Fondunun 2017-ci il üzrə maliyyə fəaliyyəti haqqında illik hesabat, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, ARDNF-nin 2017-ci il büdcəsinin icrası və Fondun 2018-ci il büdcəsində dəyişikliklərin edilməsi məsələlərinə baxılıb.
Müşahidə Şurası ARDNF-nin İcraçı direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2017-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, 2017-ci ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (“Praysvoterhauskupers Audit Azərbaycan” MMC) hesabatını məqbul hesab edib, ARDNF-nin 2017-ci il büdcəsinin icrası layihəsinin və ARDNF-nin 2018-ci il büdcəsindəki dəyişikliklərin təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim olunması barədə qərar qəbul edib.

A meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on July 6, 2018. According to the decision of the Supervisory Board, the Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Novruz Mammadov was elected as the Supervisory Board's Chair.
During the meeting, the Supervisory Board discussed the Fund's annual report and audited financial statements for the year of 2017, SOFAZ’s 2017 budget execution project and the amendments to SOFAZ’s 2018 budget.
The Supervisory Board approved SOFAZ's 2017 annual report and Auditor's (PricewaterhouseCoopers) Report as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Fund's 2017 budget execution project and the amendments to SOFAZ’s 2018 budget, the Supervisory Board recommended these documents for the approval of the President of the Republic of Azerbaijan.