Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov 22-26 oktyabr tarixlərində İsveçrənin Cenevrə şəhərində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Ticarət və İnkişaf Konfransının (UNCTAD) təşkilatçılığı ilə keçirilən Dünya İnvestisiya Forumunun 10-cu illik sessiyasında iştirak edir.
"Dayanıqlı İnkişafa İnvestisiyalar" mövzusunda keçirilən sessiyada yeni qloballaşma və sənayeləşmə erasında beynəlxalq investisiyalar üçün mövcud qlobal çətinliklər, investisiya tərəfdaşlarının çətinliklərin həllinə dair təşəbbüsləri və hər kəs üçün inkişafa dair qlobal tərəfdaşlığın qurulması məsələləri müzakirə edilir.
Tədbirdə dünyanın 160 ölkəsindən dövlət və özəl sektoru təmsil edən 6000-dən çox nümayəndə iştirak edir.

SOFAZ Executive Director takes part at the tenth UNCTAD World Investment Forum
The tenth UNCTAD World Investment Forum is being held on 22-26 October in Geneva, Switzerland. Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) Shahmar Movsumov participates at the meeting.
At the Forum entitled "Investing in Sustainable Development", participants discuss global challenges for international investment in the new era of globalization and industrialization, gather to brainstorm solution-oriented initiatives and build global partnerships to advance prosperity for all.
More than 6000 delegates from 160 countries are participating at this event.
Sh. Movsumov participated in a panel as a speaker on Sovereign Wealth and Pension Funds Dialogue session.