Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın növbəti iclası keçirilib
26 noyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda vətəndaş cəmiyyəti, beynəlxalq təşkilatların və ölkədə fəaliyyət göstərən yerli və xarici hasilat şirkətlərinin nümayəndələrinin iştirakı ilə Hasilat Sənayesində Şəffaflıq (HSŞ) üzrə Komissiyanın növbəti iclası keçirilib.
İclasda 2017-ci il üzrə HSŞ hesabatının yekun versiyası iştirakçılara təqdim edilib, 2017-ci il üzrə İcmal HSŞ hesabatının mətni müzakirə edilərək təsdiq olunub.
Bunlarla yanaşı, Benefisiar Sahiblik məlumatlarının açıqlanması üzrə layihənin icrası, HSŞ-nin dövlət qurumlarının gündəlik işinə inteqrasiyası (EIT Mainstreaming) və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

26 Nov 2018 18:03:00
The Extractive Industries Transparency (EIT) Commission held a meeting on November 26, 2018 at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan with the participation of representatives of civil society, international organizations, local and foreign extractive companies operating in Azerbaijan.
During the meeting the final version of the EIT Report 2017 was presented to the participants, and the content of the 2017 EIT Summary Report was discussed and approved. Along with these, discussions on the execution of the project on Beneficial Ownership disclosure, the EIT Mainstreaming and other issues took place.