Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) yaradılmasının 20 illik yubileyi ilə bağlı keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində 2019-cu il 25 sentyabr tarixində ARDNF-də “Fast Future” araşdırma və məsləhət şirkətinin İcraçı direktoru, məşhur futurist, natiq Rohit Taluarın “İnnovasiya, əsaslı dəyişiklik və inkişaf üçün gələcək yatırımlar” adlı təqdimatı keçirilib.
Təqdimatda yaxın onilliklərdə dünyada gələcək dinamikanı müəyyən edən əsas qüvvələr, innovasiyalar və sektorların iqtisadiyyatın şaxələndirilməsinə təsiri və yeni inkişaf imkanları, dəyişən dünyada yeni imkanların sürətli axtarış yolları və Azərbaycan iqtisadiyyatının yaxın gələcəkdə dinamik və dayanıqlı inkişafı üçün zəruri həllər kimi məsələlər öz əksini tapıb.
“Fast Future” araşdırma və məsləhət şirkətinin İcraçı direktoru, bir sıra nüfuzlu mükafatların qalibi Rohit Taluar dünyanın 70-dən çox ölkəsində mühazirələr keçirib, gələcək inkişafla bağlı bir sıra kitabların müəllifidir. Rohit Taluar hazırda “IBM”, “Microsoft”, “Intel”, “Pfizer” və “Citibank” kimi iri transmilli şirkətlərin, o cümlədən ABŞ, Böyük Britaniya, Sinqapur, Finlandiya, BƏƏ kimi ölkələrin hökumətlərinin məsləhətçisi qismində çıxış edir.

September 25, 2019 ‒ Rohit Talwar, global futurist, the CEO of Fast Future was a guest speaker at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) today. The topic of his presentation was “Competing for the future investing in innovation, disruption and growth”.
Rohit Talwar’s presentation ‒ organized within the framework of SOFAZ’s 20 year anniversary ‒ covered the following topics: “What critical forces will shape the future?”, “How might the energy landscape change?”, “What innovations and emerging sectors offer the potential to diversify the economy and create new growth opportunities?”, “How do we accelerate our pursuit of new opportunities and build the platform for Azerbaijan's future?”.
Rohit Talwar is the CEO of Fast Future, the author and co-author of six books about the emerging future, and has addressed leadership audiences in over 70 countries on six continents. He advises investment funds, global corporations such as IBM, Microsoft, Intel, Pfizer, and Citibank, and the governments of many countries including Singapore, Finland, the UAE, the UK, and the US.