ARDNF-də 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Bu gün Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) uşaqların da iştirakı ilə 20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Tədbir çərçivəsində ARDNF-də “20 Yanvar uşaqların gözü ilə” rəsm sərgisi təşkil edilib.
Sərginin təşkilində məqsəd uşaqları Azərbaycan xalqının azadlıq mübarizəsi, baş vermiş hadisələrin mahiyyəti barədə məlumatlandırmaq və uşaqların vətənpərvərlik ruhunda böyüməsinə dəstək verməkdir.
Tədbirdə ARDNF-nin əməkdaşları sərgiyə baxış keçirib. Uşaqlara 20 Yanvar faciəsi, dövlət müstəqilliyinin əldə olunması və müstəqil Azərbaycanın inkişaf tarixi ilə bağlı məlumatlar verilib.
Sonda sərgi iştirakçılarına tədbirdə fəal iştiraklarına görə təşəkkürnamələr təqdim edilib.
Əlavə şəkillərlə bu linkdə tanış ola bilərsiniz: https://oilfund.az/fund/press-room/photos-videos/70

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) held a commemorative event with the participation of children to mark the 30th anniversary of the bloody January tragedy. As part of the event, an art exhibition entitled “January 20 through the eyes of children” was organized at SOFAZ.
The main purpose of the exhibition was to inform the children about the history of Azerbaijan’s independence, to stress the importance of the dreadful events that took place and to ignite the spirit of patriotism in children.
The staff of SOFAZ attended the exhibition. The children have been briefed about the tragedy of January 20, the achievement of state independence and the history of the development of independent Azerbaijan.
At the end of the event, the children were granted with appreciation certificates for taking an active part in the art exhibition.