Bəhruz Bəhramov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktorunun müşaviri vəzifəsinə təyin edilib.
B.Bəhramov 2016-cı ildən hazırki tarixədək ARDNF-nin Risklərin idarə edilməsi departamentinin direktoru vəzifəsində çalışıb. Daha öncələr Fondun İnvestisiya və Risklərin idarə edilməsi departamentlərində müxtəlif vəzifələrdə, 2014-2016-cı illər ərzində isə ARDNF-nin Risklərin İdarə edilməsi departamentinin direktor müavini vəzifəsində işləyib.
ARDNF-nin İcraçı direktorunun müşaviri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti və Fransanın Nitsa-Sofiya Antipolis Universitetlərində iqtisadiyyat üzrə bakalavr təhsilini, Nitsa-Sofiya Antipolis Universitetində maliyyə ixtisası üzrə magistr dərəcəsini alıb.

Bahruz Bahramov has been appointed as Advisor of SOFAZ’s CEO
Bahruz Bahramov has been appointed as Advisor of CEO of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ).
Prior to this appointment Mr. Bahramov was Chief Risk Officer (CRO) at SOFAZ during the years of 2016-2020. He previously worked on various positions at Investment and Risk management department in SOFAZ and from 2014 to 2016 he held a position as a Deputy Chief Risk Officer of SOFAZ.
B. Bahramov graduated from Azerbaijan State Economic University and University Nice Sophia Antipolis (France), he also earned a Master’s in Finance from Nice Sophia Antipolis University.