Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) 2020-ci il üzrə fəaliyyətini, “Praysvoterhauskupers Audit Azərbaycan” şirkəti tərəfindən maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələrini özündə əks etdirən illik hesabatı hazırlanıb.
ARDNF-nin 2020-ci il üzrə illik hesabatında Fondun idarəetmə və şəffaflıq prinsipləri, ARDNF-nin ölkə iqtisadiyyatındakı rolu, 2020-ci il büdcəsinin icrası, habelə, investisiya strategiyasının mahiyyəti, investisiya portfelinin ümumi vəziyyəti və gəlirliliyi barədə məlumatlar, risklərin idarə edilməsi çərçivəsi, eləcə də Suveren Fondlar üçün Ümumi Qayda və Prinsiplərin (Santyaqo Prinsiplərinin) icrası üzrə qiymətləndirmə və ARDNF-nin konsolidasiya edilmiş maliyyə hesabatları öz əksini tapıb.
2020-ci ildə 44 günlük Vətən müharibəsi Cənab Ali Baş Komandan, İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Müzəffər Azərbaycan ordusunun şanlı qələbəsi ilə başa çatmış və 30 il sonra doğma torpaqlarımızda- Qarabağda üçrəngli bayrağımız yenidən dalğalanmışdır. Şanlı zəfərimizin 1-ci il dönümünə həsr olunmuş bu hesabat " Qarabağ" dizayn konseptində hazırlanmışdır.
Hesabatlarla aşağıdakı linklərdə tanış ola bilərsiniz:
ARDNF-nin 2020-ci il üzrə illik hesabatı: https://www.oilfund.az/report-and-statistics/get-download-file/7_2020_tam.pdf
Maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri: https://www.oilfund.az/report-and-statistics/get-download-file/8_2020.pdf

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) published its Annual Report for the year 2020, containing in-depth information on the Fund's activities and Independent Auditor's Report prepared by PricewaterhouseCoopers.
The 2020 Annual Report provides a broad overview of the Fund’s governance and transparency principles, SOFAZ’s role in the national economy and budget execution in 2020. The Report also presents information on the Fund’s investment strategy, an overview of the investment portfolio and overall performance, risk management, as well as self-assessment report on Generally Accepted Principles and Practices (Santiago Principles), and Consolidated Financial Statements.
In 2020, the 44-day Patriotic War ended with the glorious victory of the brave Azerbaijani Army under the leadership of the Commander-in-Chief, Ilham Aliyev, and after 30 years, our tricolor flag flew again in our homeland - Karabakh. This report, dedicated to the 1st anniversary of our glorious victory, was prepared in the "Karabakh" design concept.
Reports are available at the links below:
Annual Report for the year 2020: https://www.oilfund.az/report-and-statistics/get-download-file/7_2020_tam_en.pdf