ARDNF-nin ADA və UNEC - Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetləri ilə iş birliyi çərçivəsində silsilə formatında keçirilən infosessiyalar başa çatıb. Beləki, layihənin yekun tədbiri sözügedən universitet tələbələrinin iştirakı ilə 28 mart tarixində Fondun inzibati binasında baş tutub.
ARDNF-nin inzibati binası və muzeyi ilə tanış olduqdan sonra tələbələrə Fond əməkdaşları tərəfindən təqdimat keçirilib.
Fondun Hüquq departamentinin direktor müavini Nərgiz Balakişiyeva, Büdcə proqnozlaşdırma və layihələr departamenti, Büdcə və proqnozlaşdırma şöbəsinin müdiri İbrahim İbrahimov, Neft kontraktları departamentinin aparıcı iqtisadçısı Elçin Quliyev və İctimaiyyətlə əlaqələr departamentinin mütəxəssisi Elnarə Hüseynovanın iştirakı ilə keçirilən sessiyada tələbələrə Fondun hüquqi əsasları, HPBS-lər, Fond tərəfindən maliyyələşdirilən strateji əhəmiyyətli layihələr və ARDNF-nin büdcə sistemində və ölkə iqtisadiyyatında tutduğu mövqe barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbirdə iştirak edən ARDNF-nin İnsan resursları departamentinin direktoru Nigar Braun öz çıxışında tələbələrlə işin əhəmiyyətini vurğulayıb və onlara gələcək karyeralarına dair tövsiyyələrini bildirib.

SOFAZ’s closing info session held within the framework of cooperation with the universities
Series of info sessions held within the framework of SOFAZ’s cooperation with ADA and UNEC - Azerbaijan State University of Economics have ended. The closing session of the project took place with the participation of the students of the above mentioned universities on March 28th at SOFAZ Tower.
After getting acquainted with the administrative building and museum of SOFAZ, the students attended the info session.
During the event, SOFAZ’s employees, Nargiz Balakishiyeva, Deputy Director of Legal Department, Ibrahim Ibrahimov, Head of Budget and Forecasting Division of Budget Forecasting and Projects Department, Elchin Guliyev, Lead Economist of Oil Contracts Department and Elnara Huseynova, PR Specialist provided detailed information regarding Fund’s legal framework, PSAs and strategic projects financed by SOFAZ, the role of the Fund in the budget system and the country's economy to the students.
Nigar Brown, Director of the Human Resources Department of SOFAZ participated in the event, emphasized the importance of working with the students and shared her recommendations related to their future careers.