ARDNF ADA Universitetində keçirilən karyera sərgisində iştirak edib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu 27 aprel tarixində ADA Universitetinin təşkilatçılığı ilə 11-ci dəfə keçirilən karyera sərgisində işəgötürən qurumlar sırasında iştirak edib. Sərgi zamanı Fondun fəaliyyəti və 2023-cü il üçün nəzərdə tutulan "Yay Təcrübə proqramı" haqqında geniş məlumat paylaşılıb.
Qeyd edək ki, bakalavr, magistr, MBA dərəcələri üzrə təhsilini 2022 və 2023-cü illərdə başa vuran bütün yeni məzunlar, eləcə də, yüksək akademik göstəricilərə malik ikinci kurs magistr və ya MBA dərəcələri üzrə təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş sözügedən təcrübə proqramına iyun ayında start verilməsi planlaşdırılır. Proqramın davam edəcəyi 8 həftə ərzində təcrübəçilər, İnvestisiya, Risklərin idarəedilməsi, Neft kontraktları, İnsan resursları, Büdcə proqnozlaşdırma və layihələr, Mühasibat uçotu və hesabatı, İctimaiyyətlə əlaqələr, Daxili audit, Hesablaşmalar, Hüquq, İnformasiya texnologiyaları kimi fərqli departamentlərdə və İnformasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyin idarəedilməsi şöbəsində real iş mühitində təcrübə və əyani tapşırıqlar üzərində işləməklə müvafiq sahələrdə praktik vərdişlər qazanmaq imkanı əldə edəcəklər.
Karyera sərgisində ARDNF-nin ADA universitetində “səfir”i təyin olunmuş tələbələr də fəal şəkildə iştirak edərək Fondun fəaliyyəti və Yay təcrübə proqramı barədə digər tələbələrin məlumatlandırılmasına dəstək olublar.

On April 27th SOFAZ has attended the 11th Career Fair organized by ADA University as a potential employer alongside with other organizations. The broader information on upcoming 2023 "Summer Internship Program" has been shared by the Fund during this fair.
It should be noted that the Summer internship program that is considered for the recent graduates from the years of 2022 and 2023, as well as second-year Master's or MBA students with a track record of high academic performance will start in June.
During the 8-week internship program, the students are entitled to acknowledge actual business experience by working with a dynamic team of highly skilled professionals from the key SOFAZ departments such as Investment, Risk Management, Oil Contracts, Budget Forecasting and Projects, Settlements, Accounting, Legal, Human Resources, Public Relations, Internal Audit and Information Technology.
The students who were appointed as "ambassadors" of SOFAZ at ADA University actively participated at the career fair and supported the SOFAZ team regarding informing other students about Fund’s activities and the Summer internship program.