Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
17 iyun tarixində Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, ARDNF-nin Müşahidə Şurasının sədri Əli Əsədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasın gündəliyində Dövlət Neft Fondunun 2022-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, 2022-ci il büdcəsinin icrası və Fondun 2023-cü il büdcəsinə dəyişikliklərin edilməsi barədə məsələlər ətraflı müzakirə edilib.
İclasda Dövlət Neft Fondunun İcraçı direktoru İsrafil Məmmədovun məruzəsi dinlənilib.
İclasın yekununda Dövlət Neft Fondunun 2022-ci ildə fəaliyyəti və büdcəsinin icrasına dair hesabatlarının,2023-cü il büdcəsinə dəyişikliklərin edilməsi barədə layihənin Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim olunması barədə müvafiq qərarlar qəbul olunub.

SOFAZ Supervisory Board meeting was held
The meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan was held on June 17th 2023. The annual report on the activities of the State Oil Fund in 2022, the results of the financial activities audit, the implementation of the 2022 budget, and the issues regarding changes to the Fund's 2023 budget were discussed at the meeting chaired by the Chairman of the Supervisory Board Ali Asadov.
During the meeting, the Executive Director of the State Oil Fund, Israfil Mammadov, presented the report.
At the conclusion of the meeting, relevant decisions were made to submit the reports on the implementation of the State Oil Fund's activities and budget in 2022, as well as the proposal for changes to the 2023 budget, to the President of the Republic of Azerbaijan.