20 sentyabr tarixində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və İsveçrə Konfederasiyasının Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi sayılan HES-SO Ali idarəetmə və iqtisadiyyat məktəbinin birgə əməkdaşlığı ilə cari ilin sentyabr ayında (18-29 sentyabr) UNEC - də təşkil olunan "Azərbaycanda isveçrəli şirkətlər üçün bazar və biznes mühitinin müəyyən edilməsi və İsveçrə bazarı üçün Azərbaycan nə vəd edir” adlı intensiv təcrübə proqramı çərçivəsində İsveçrədən olan 12 tələbənin ARDNF-yə səfəri baş tutub.
ARDNF-nin inzibati binası və muzeyi ilə tanış olduqdan sonra tələbələrə Fond əməkdaşları tərəfindən təqdimat keçirilib. Fondun Neft kontraktları departamentinin direktoru Əli Sultanlı, Risklərin idarəedilməsi departamentinin Modelləşdi̇rmə və gəlirlili̇yi̇n ölçülməsi şöbəsinin baş təhlilçisi Şəhla Hüseynova və Büdcə proqnozlaşdırma və layihələr departamentinin Layihələr şöbəsinin baş iqtisadçısı Aysel Sadıqlının iştirakı ilə keçirilən infosessiyada tələbələrə ARDNF-nin investisiya fəaliyyəti, neftdən əldə edilən gəlirin bölündüyü sahələr, vəsaitlərin idarə olunması, HPBS-lər, Fond tərəfindən maliyyələşdirilən strateji əhəmiyyətli layihələr və ARDNF-nin büdcə sistemində və ölkə iqtisadiyyatında tutduğu mövqe barədə ətraflı məlumat verilib və tələbələrin sualları cavablandırılıb.

On September 20, 12 students from Switzerland visited SOFAZ within the framework of intensive exchange program under the title of “Determining the market and business environment for Swiss companies in Azerbaijan and what does Azerbaijan promise for the Swiss market?” held in cooperation with Azerbaijan State University of Economics and HES-SO Higher School of Management and Economics which is part of the University of Applied Sciences and Arts of the Swiss Confederation between September 18-29.
Over the half-day program the students had a tour at SOFAZ Tower and museum and got introduced into SOFAZ team and its business environment. As a part of the educative session, Ali Sultanli - Director of Oil Contracts Department, Shahla Huseynova - Senior Analyst of the Quantitative Solutions Division of Risk Management Department, and Aysel Sadigli - Senior Economist of Projects Division of Budget Forecasting and Projects Department delivered presentations on SOFAZ’s activities, its investment portfolio, assets management, PSAs and strategic projects financed by SOFAZ meant for supporting the socio-economic progress of the country, the role of the Fund in the budget system and the country's economy and led an extended Q&A session.