8 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, ARDNF-nin Müşahidə Şurasının sədri Əli Əsədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasın gündəliyində Dövlət Neft Fondunun 2024-cü il üçün büdcə layihəsi, Fondun investisiya siyasəti, investisiya portfelinin valyuta tərkibi və digər cari məsələlər ətraflı müzakirə olunub.
İclasda ARDNF-nin İcraçı direktoru İsrafil Məmmədovun məruzəsi dinlənilib.
İclasın yekununda Fondun Müşahidə Şurasının üzvlərinin rəy və təklifləri nəzərə alınmaqla Dövlət Neft Fondunun 2024-cü il üçün büdcə layihəsinin Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim olunması barədə müvafiq qərar qəbul olunub.

A meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ), chaired by Prime Minister and Chairman of the Supervisory Board of SOFAZ Ali Asadov, was convened on December 8th. The meeting extensively discussed the draft budget of the State Oil Fund for 2024, the Fund's investment policy, the currency composition of its investment portfolio, and various other pertinent issues.
During the session, the report presented by SOFAZ Executive Director Israfil Mammadov was thoroughly reviewed.
Following deliberations and considering the opinions and suggestions put forth by the members of the Supervisory Board, a decision was reached to submit the draft budget of the State Oil Fund for 2024 to the President of the Republic of Azerbaijan.