Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) nümayəndə heyəti 02 aprel 2024-cü il tarixində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı və “StrategEast” təşkilatının birgə əməkdaşlığı ilə regionlarda informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqların artırılması, bu sahəyə investisiyaların cəlbi, yeni iş yerləri və karyera imkanlarının yaradılması prosesinə dəstək olmaq məqsədilə həyata keçirilən “IT Hub Azerbaijan” layihəsinin bağlanış mərasimi çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbində təşkil olunmuş karyera sərgisində iştirak edib.
“İT HUB Azərbaycan - Gələcək iş, gələcəyi dəyiş!” adlı karyera sərgisinə ARDNF- lə yanaşı,bir sıra dövlət qurumları, eləcə də, aparıcı yerli və xarici şirkətlər daxil olmaqla ümumilikdə 60-a yaxın təşkilat qatılıb.
Sözügedən sərgidə ARDNF-nin İnsan resursları departamenti və İnformasiya sistemləri və rəqəmsal əməliyyatlar departamentinin əməkdaşları tərəfindən Fondda İKT üzrə vakant iş yerləri, təcrübə proqramları, habelə, karyera imkanları barədə sonuncu kurs tələbələri və məzunlara ətraflı məlumat verilib.
500-ə yaxın iş yeri və müxtəlif təcrübə proqramlarının təqdim olunduğu sərgiyə 1000 nəfərə yaxın gənc qatılıb.

On April 2, 2024, the delegation from the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) attended the Career Fair held at the Baku Higher Oil School as a part of the closing ceremony of the "IT Hub Azerbaijan" project. This project marked the collaborative initiative between the Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industry Revolution, the European Bank for Reconstruction and Development and the "StrategEast" company with the primary aim to enhance knowledge and skills in the field of information technology across regions, foster investment in the sector, and facilitate the creation of new job opportunities and career pathways.
With the slogan “Work of the Future, Change the Future!”, the Career Fair drew participation from 60 organizations including SOFAZ and various state institutions, as well as prominent local and international companies.
Representatives from SOFAZ's Human Resources department and the Information Systems and Digital Operations department engaged with final-year students and graduates throughout the fair. They provided comprehensive information regarding ICT job opennings, internship programs, and career prospects available within the Fund.
Approximately 1000 young individuals participated in the exhibition, where about 500 job placements and various internship programs were introduced.