Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) nümayəndələri 16 aprel 2024-cü il tarixində ADA Universitetində keçirilən Karyera hazırlığı həftəsinin açılış mərasimində iştirak edib.
Ümumilikdə, 20 şirkət və qurumun təmsil olunduğu və 430 tələbənin iştirak etdiyi Karyera hazırlığı həftəsinin məqsədi tələbələri ölkəmizin əmək bazarındakı karyera imkanları ilə tanış etmək və onların lazımi bilik və bacarıqlara yiyələnməklərinə yardımçı olmaqdan ibarətdir. Səkkiz gün davam edəcək təlim və seminarlar çərçivəsində Fondun yüksəkixtisaslı peşəkarları tərəfindən tələbələrə ARDNF-nin investisiya portfeli, fəaliyyəti, ƏSİ (ESG) prinsipləri, şəxsi brendinq, rəqəmsal kommunikasiyalar, əmək bazarının tələbləri, karyera yüksəlişi strategiyaları və bu kimi mövzularda ətraflı məlumat təqdim olunacaqdır.
Karyera hazırlığı həftəsinin çərçivəsində xüsusi seçim prosesindən keçən tələbələr ixtisaslarına uyğun olaraq ARDNF-nin təcrübə proqramında iştirak imkanı əldə edəcəkdir.

Representatives of SOFAZ participated in the opening ceremony of the Employability Week held at ADA University.
17 Apr 2024 19:42:00
Representatives of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) participated in the opening ceremony of Employability Week, held at ADA University on April 16, 2024.
The event saw representation from 20 companies and institutions, with 430 students engaging in various activities throughout the week. The primary objective is to provide students with an in-depth understanding of career opportunities within Azerbaijan's job market and equip them with essential knowledge and skills.
Over the course of eight days, students will benefit from training sessions and seminars facilitated by highly qualified professionals from SOFAZ. These sessions will cover a range of topics including SOFAZ's investment portfolio, its activities, ESG principles, personal branding, digital communications, labor market requirements, and career advancement strategies.
Students who pass the assessment process within the Employability Week will have the opportunity to participate in the SOFAZ internship program based on their qualifications.