Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) yaradılmasının 25-ci ildönümü münasibətilə keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində Xəzər Universitetində “Azərbaycanda Dayanıqlı İqtisadi İnkişafın Təmin Edilməsində ARDNF-nin Rolu” mövzusunda infosessiya keçirilib.
9 oktyabr tarixində baş tutan tədbirdə ARDNF-nin Strateji kommunikasiya şöbəsinin müdiri Ülviyyə Mehralıyeva, İnvestisiya departamentinin baş treyderi Nəzrin Mansurlu və Enerji layihələri departamentinin aparıcı iqtisadçısı Kamran Əlizadə tərəfindən tələbələrə Fondun missiyası, məqsədi, dəyərləri, investisiya fəaliyyəti, maliyyələşdirdiyi ümummilli layihələr, eləcə də, maliyyə bazarlarında baş verən dalğalanmalar və cari vəziyyət haqqında ətraflı məlumat təqdim olunub.
Tələbələri və Fond əməkdaşlarını salamlayan Xəzər Universitetinin İqtisadiyyat və Menecment Fakültəsinin dekan əvəzi Xanım Öməroğlu gənc nəslin maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətində görülən işlər çərçivəsində ARDNF-nin tələbələr üçün təşkil etdiyi bu infosessiyaların olduqca faydalı və önəmli olduğunu vurğulayıb.
Xəzər Universitetinin Karyera və Məzunlar Mərkəzinin direktoru Zərifə Əliyeva isə öz çıxışında ARDNF ilə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirərək, gələcəkdə bu işbirliyinin daha da genişlənəcəyinə inamını ifadə edib.
Tələbələrin suallarını cavablandıran ARDNF əməkdaşları onlarla peşakar fəaliyyətləri müddətində qazanılan təcrübələri və öz tövsiyələrini bölüşüblər.

As part of the events marking the 25th anniversary of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ), an info session titled "The role of SOFAZ in ensuring sustainable economic development in Azerbaijan" was held at Khazar University on October 9.
During the event, Ulviyya Mehraliyeva, Head of the Strategic Communication Division, Nazrin Mansurlu, Senior Trader of the Investment Department, and Kamran Alizade, Leading Economist of the Energy Projects Department at SOFAZ, delivered in-depth presentations and discussed SOFAZ's mission, vision, core values, investment strategies, financial market dynamics, and national projects financed by the Fund.
In her welcoming remarks, Khanim Omaroglu, Deputy Dean of the Faculty of Economics and Management at Khazar University, emphasized the importance of these info sessions in enhancing the financial literacy of young people.
Zarifa Aliyeva, Director of Khazar University's Career and Alumni Center, expressed her satisfaction with the ongoing collaboration with SOFAZ and conveyed her confidence that this partnership will continue to grow.
The session concluded with a Q&A segment where SOFAZ representatives responded to students' questions, sharing insights from their professional experiences and offering valuable advice for their future careers.