Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) universitetlərlə əməkdaşlıq proqramı çərçivəsində ADA Universitetində tələbələr üçün infosessiya keçirib.
Ötən həftə keçirilmiş tədbirdə ARDNF-nin Strateji kommunikasiya şöbəsinin mütəxəssisi Jalə Rzayeva Fondun missiyası, məqsədləri və əsas fəaliyyət istiqamətləri, maliyyələşdirdiyi ümummilli layihələr barədə tələbələrə ətraflı məlumat verib.
Sessiyanın davamında İnvestisiya departamentinin meneceri Nigar Əzizova və həmin departamentin baş treyderi Fuad Təmirov Fondun investisiya fəaliyyəti, maliyyə bazarlarında müşahidə edilən cari vəziyyət və dalğalanmalar, həmçinin Ətraf mühit, Sosial və İdarəetmə (ESG) prinsiplərinin investisiya fəaliyyətində tətbiqi mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər.
Tədbirin növbəti hissəsində İnsan resursları departamentinin baş mütəxəssisi Rəna Xalikova ARDNF-də işə qəbul prosedurları haqqında danışıb, tələbələri Yay təcrübə proqramı və “Gələcəyimizə İnvestisiya” peşəkar inkişaf proqramının üstünlükləri ilə tanış edib.
Sessiya tələbələrin suallarının cavablandırılması ilə yekunlaşıb. ARDNF əməkdaşları gənclərlə peşə fəaliyyətləri ərzində əldə etdikləri təcrübələrini və praktiki tövsiyələrini bölüşüblər.

The State Oil Fund held an info session for students at ADA University
The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) held an info session for students at ADA University as part of its collaboration with universities.
The event, which took place last week, featured Jala Rzayeva, a specialist from SOFAZ's Strategic Communications Division of CEO Office, who provided students with detailed information about the Fund’s mission, objectives, key activities, and the national projects it finances.
Following this, Nigar Azizova, Manager of the Investment Department, and Fuad Tamirov, Senior Trader in the same department, delivered presentations on SOFAZ’s investment activities, the current situation and fluctuations in financial markets, as well as the application of Environmental, Social, and Governance (ESG) principles in investment operations.
In the next segment of the event, Rena Khalikova, Senior Specialist from the Human Resources Department, discussed SOFAZ's recruitment procedures, introducing students to the Summer Internship Program and the "Investing in Our Future" professional development program.
The session concluded with a Q&A segment, where SOFAZ staff shared their professional experiences and practical advice with the students.